27 Mart 2016 Pazar

MBFWI : Tuba Ergin ''Future Imperfect'' Defilesi


Herkese Merhabalar
TUBA ERGIN’in yeni sezon koleksiyonu “Future Imperfect”, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2016/17 sonbahar kış kapsamında gerçekleşen muhteşem defile ile moda severlerin beğenisine sunuldu.
Koleksiyonlarını sıradışı, güçlü, çevreye duyarlı ve rafine kadınlar için tasarlayan moda tasarımcısı TUBA ERGIN, 2016/17 sonbahar kış sezonunda  Japon okçuluk sanatı Kyudo’nun geleneksel kostümlerinden, kış ormanlarının dokularından ve renk paletinden esinleniyor. Future Imperfect koleksiyonu, Japon inanışına göre mükemmel olmayanın mükemmelliği ile doğmuş geleceğin tasarım anlayışını vurguluyor.
Teknoloji, sanat, doğal materyaller, inovasyon, deneysellik ve giyilebilirlik
özelliklerini her koleksiyonunda ön planda bulunduran tasarımcı, yeni sezonda hakama formlu pantolonlar, kimono formları, vücudu saran triko elbiseler, pilise detaylar, asimetri, tek kol gibi siluetleri kendine has sıradışı stiliyle yansıtıyor. 
Orman görüntülerinden esinlenerek hazırlanmış gürgen ağacı ve  onları kaplayan yosunların kesitlerinden esinlenmis motifler, jakar  baskı ve işleme desenlerinin çıkış noktası oluyor. Koleksiyonda sıklıkla kullanılan yosun desenleri 3D baskı tekniği ile mısır nişastasından yapılmış aplikelere dönüşüyor.
Güçlü, doğa ile dengede, özgün ve sıradışı bir kadın kahramanı betimleyen  45 parçalık koleksiyonda siyah, antrasit, lacivert, ekru, petrol yeşili, bordo ve kiremit tonları hakim. Koleksiyonun ana kumaşları, taşlanmış ipek, şifon, cupro, takımlık dökümlü yünler, vejetal deriden oluşuyor. 

Mükemmel koleksiyon ve mükemmel bir defile :)Mail: lapermstyle@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder